Wycieczka do Krakowa.
wtorek, 08 listopada 2016 07:20

W Zabytkowym Budynku Dworca Głównego PKP przy Galerii Krakowskiej uczniowie klas 6b i 6c wzięli udział w Multimedialnej wystawie Van Gogh Alive.  Była to jedyna i niepowtarzalna okazja do odkrywania twórczości malarza z nieznanej dotąd perspektywy dzięki wykorzystaniu technologii SENSORY4™. Ponad 3 tysiące dzieł mistrza wyświetlanych w formie wielkoformatowych, tętniących kolorami obrazów.

Każda powierzchnia galerii – ściany, kolumny, sufit, a nawet podłoga przemieniały się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości mistrza. Poruszająca gra świateł i kolorów, nastrojowa muzyka pozwolą lepiej docenić kunsztowny styl malarski van Gogha i razem z nim przenieść się do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Rémy de Provence oraz Auvers-sur-Oise gdzie powstawały jego największe arcydzieła.

Następnie pojechaliśmy na Kopiec Kościuszki oglądnąć wystawę figur woskowych. To jedyne miejsce, gdzie pod jednym dachem spotkać można najwybitniejszych Polaków którzy, nie tylko orężem, walczyli w imię wolności. Realistyczne figury wykonane w skali 1:1, ubrane są w stroje z epoki (część z nich to stroje ponad stuletnie, użyczone przez Teatr Słowackiego), przedstawione są w interesujących aranżacjach.

Na zakończenie odbyło się ognisko w Bartkowej, gdzie mogliśmy się ogrzać przy ognisku i zjeść gorącą kiełbaskę.