Konkurs „Odblaskowa szkoła”
środa, 09 listopada 2016 12:18

Uczniowie klas 0-6 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych brały udział w konkursie „Odblaskowa szkoła”. W czasie trwania konkursu uczniowie wykonali mnóstwo plakatów potwierdzających znajomość zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Nauczyciele poszczególnych klas przeprowadzili lekcje na temat roli elementów odblaskowych oraz konieczności ustawowego korzystania z nich.

W zajęcia szkolne włączyli się również policjanci, którzy przeprowadzili pogadanki na  temat bezpieczeństwa oraz wręczyli dzieciom odblaski.

W klasach odbyły się konkursy, dzieci rozwiązywały krzyżówki, układały rebusy i zagadki.

Delegacja uczniów wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie „Jestem bezpieczny na drodze”. Uczniowie wyszli z inicjatywą rozdawania odblasków dorosłym na pobliskich osiedlach.

Wręczali również przechodniom ułożone przez siebie hasła zachęcające do noszenia odblasków.