Policja w oddziałach Oa i Ob
poniedziałek, 14 listopada 2016 08:05

Dzieci z oddziału 0 „A” i 0 „B” 20 października spotkały się z Policjantami z wydziału ruchu drogowego. Uczniowie słuchali na czym polega praca Policjanta, co należy do jego obowiązków. Przypomnieliśmy również sobie informacje na temat bezpiecznego zachowania się na drodze oraz podczas przechodzenia przez jezdnię. Dzieci podczas rozmowy wykazały się dużą wiedzą na temat bycia pełnoprawnym członkiem ruchu drogowego.

Miłym akcentem na zakończenie spotkania była możliwość oglądania policyjnego radiowozu, w którym największą ciekawość dzieci wzbudziły tzw. policyjne sygnały świetlne. Dla bezpieczeństwa na drodze dzieci otrzymały odblaskowe opaski. Serdecznie dziękujemy policjantom za tak istotną wychowawczo lekcję.