Thumbelina czyli Calineczka w języku angielskim
czwartek, 06 kwietnia 2017 07:22

21 marca odbyło się w naszej szkole przedstawienie teatralne pt ‘Thumbelina” przygotowane w języku angielskim przez panią Renatę Rostocką i panią Agnieszkę Pawłowską oraz dzieci uczęszczające na zajęcia koła języka angielskiego rozwijające zainteresowania i uzdolnienia językowe.

Adaptacja jednej z najsłynniejszych baśni H.Ch. Andersena przeniosła małych widzów
z klas I-III w świat przepełniony kolorami, piękną muzyką i śpiewem. Przedstawienie zostało przyjęte z wielkim entuzjazmem. Uczniowie mieli kontakt z językiem angielskim a aktorzy mogli popisać się jego znajomością. W rolach głównych wystąpili: Calineczka- Paulina Gajewska, mama - Małgorzata Budnik, czarownica- Aleksandra Guc, motylek - Anna Obtułowicz, biedronki: Hanna Wierzbicka, Kaja Pasiut, Zofia Damian, kret - Wojtek Rożejowski, chrabąszcze: Igor Gramsz, Szymon Grabowski, mysz – Aleksandra Guc, jaskółka – Hanna Wierzbicka, żabki – Nikodem Koprek, Hubert Smajdor, pani zima – Emilia Obrzut, elf – Małgorzata Gieniec, narratorzy: Wiktoria Lachor, Mateusz Jaworski.

Uczniowie wykazali się nie tylko umiejętnościami językowymi, ale również aktorskimi.

Gratulujemy!