Mateusz Małecki z klasy 2e - finalistą Konkursu Kaligraficznego „Bakałarz”
Mateusz Małecki z klasy 2e - finalistą Konkursu Kaligraficznego „Bakałarz”
środa, 19 kwietnia 2017 10:09

Bakałarz” to konkurs kaligraficzny skierowanym do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania.

W 5-ciu kolejnych numerach miesięcznika „Promyczka Dobra” były zadania konkursowe, które Mateusz wykonywał jak najstaranniej. Następnie Komisja wyłania najstaranniejsze prace uczniów, a w II klasach  było aż 143. I tak oto Mateusz został finalistą, pokonując ponad 100 uczestników. W Miasteczku Galicyjskim  odbył się II etap – Finał Ogólnopolski. 

 

 Okazuje się, że w dobie komputerów i multimediów nie brakuje dziewcząt i chłopców, którzy chcą nie tylko pięknie pisać, ale nawet kaligrafować. Zadania konkursowe oraz finałowe karty pracy przygotowuje pani Sylwia Biernat–Krawczyk, polonistka i redaktorka „Promyczka Dobra”. Przygotowując ćwiczenia konkursowe autorka ma na uwadze nie tylko podstawę programową. Uczniowie biorący w nim udział wykazywali się umiejętnościami ponadprogramowymi. Mateusz wyróżnia się ogromną pracowitością i systematycznością oraz precyzją i dokładnością.  Gratulujemy Mateuszowi i życzymy dalszych sukcesów.

 
Galeria

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.