"Herosi są wśród nas"
poniedziałek, 05 czerwca 2017 06:30
      W dniu 26 maja 2017 roku odbyły się uroczystości związane z Świętem Szkoły. Uczniowie dzień ten rozpoczęli uroczystą mszą świętą, podczas której została przybliżona sylwetka patrona Naszej Szkoły - Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Następnie społeczność szkolna spotkała się na auli, gdzie miała możliwość oglądnięcia przedstawienia pod hasłem: "Herosi są wśród nas". Młodzi aktorzy wraz z nauczycielami wcieli się w antycznych bogów, którzy w poszukiwaniu godnych następców Herkulesa odprawili "sąd" nad wychowankami Naszej Szkoły.

W sposób humorystyczny zostały zaprezentowane sylwetki uczniów z różnymi zdolnościami i umiejętnościami. Wśród śmiechu i głośnych owacji zostało wyśpiewane przesłanie: "Wszyscy uczniowie herosami są".Podczas uroczystości zostały również wręczone nagrody zwycięzcom I Międzyszkolnego Konkursu Mitologicznego, który został przygotowany i przeprowadzony przez naszych uczniów. Zarówno zwycięzcom jak i organizatorom jeszcze raz gratulujemy!