Turniej szachowy.
Turniej szachowy.
środa, 07 czerwca 2017 09:43

W dniach 18 i 19.05.2017 r w Szkole Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu odbył się turniej szachowy klas 3. W turnieju uczestniczył też uczeń  z klasy 2b Nikodem Gawron.


Regulamin Turnieju.

1.Turniej odbywa się w ciągu 2 dni kalendarzowych.18 i 19.05,2017.1-wszy dzień eliminacje i wyłonienie ćwierćfinalistów którzy przejdą do następnej fazy turnieju.
2.Dobór graczy w początkowych fazach turnieju jest losowy.Przez losowanie.
3.Przejście do następnej fazy turnieju zależne jest od ilości wygranych gier i wyników pojedynków bezpośrednich,oraz ilości punktów
4.Czas jednej gry ograniczony jest do 30 min.
5.Partia remisowa daje po 0.5 punk grającym.
6.Kto daje pata przeciwnikowi przegrywa.
7.Zachowujemy ciszę podczas turnieju.
8.Nie przeszkadzamy grającym.
9.Nie cofamy postawionych ruchów.
10.Dla zwycięzców i uczestników przewidziane są nagrody i dyplomy.
11.W turnieju jest kilka klasyfikacji medalowych.
A..Zwycięstwo open w turnieju.3 lokaty.
B.Zwycięstwo chłopców z klas 3.3 lokaty.
C.Zwycięstwo dziewcząt z klas 3.3 lokaty.
D.Zwycięskie klasy.3 lokaty
12.Wszystkie kwestie sporne rozwiązują organizatorzy turnieju.

W turnieju rozegrano kilkadziesiąt gier.

Rywalizacja była bardzo zacięta i pełna emocji. Były łzy szczęści i łzy żalu oraz wzruszenia.Emocje zawodników  były takie jak na imprezie sportowej.
Zwycięstwo i miejsca na podium w kategoriach  ważyło się do ostatniej gry w turnieju.

Uczestnicy ćwierćfinału i ścisłego finału rozegrali bardzo zacięte pasjonujące mecze.

Do ćwierćfinału zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1.Nikodem Gawron.2 b.
2.Jakub Sarnik 3 d.
3.Julia Szałajko 3 d.
4.Kacper Jasiński 3 d.
5.Alinka Karcz3 d.
6.Kamil Bąba 3 d.
7.Piotr Biernat 3 a.
8.Hubert Ptaszkowski 3. c.

W ścisłym finale znaleźli się:

1.Nikodem Gawron 2 b.
2.Jakub Sarnik.3 d.
3.Hubert Ptaszkowski.3 c.
4.Piotr Biernat 3 a.

Do ostatniej minuty turnieju ważyły się losy miejsc na podium i pozycji medalowych. Finaliści stoczyli emocjonujące mecze.

Zwycięzcą open w turnieju jest:

a.1. Nikodem Gawron  który w szachy gra od kilku lat i występuje w turniejach szachowych.Nikodem reprezentował klasę 2b.7 punktów.
b.2 miejsce open-z tą samą ilością punktów -zajęli ;Jakub Sarnik klasa 3 d. Hubert Ptaszkowski z klasy 3 c.6 punktów.
c.3 miejsce open,zajął:Piotr Biernat z klasy 3 a.5,5 punktów.

d.4 miejsce zajął .Kacper Jasiński:klasa 3 d. 5 punktów.
  

Zwycięzcą klasyfikacji chłopców  klas 3 w turnieju i medalistami są;

1.Jakub Sarnik 3 d.  Hubert Ptaszkowski 3 c.Z taka sama ilością punktów 6 punktów.
2.Piotr Biernat 3 a-.5.5 punktów
3.Kacper Jasiński 3 d-.5 punktów.

4 miejsce zajął Kamil Bąba.3 d. 4 punkty.

Zwyciężczyniami klasyfikacji dziewcząt w turnieju szachowym klas 3  są;

1.Alinka Karcz klasa 3 d, 4.5 punktów.
2.Julia Szałajko klasa 3 d. 4 punkty.
3.Marta Kiełbasa 3 b.3 punkty.

4 miejsce zajeła Magdalena Oleksy 3 a.2,5 punktów.

W klasyfikacji drużynowym klas 3 w Turnieju Szachowym medalistami są.

1.Klasa 3 d.-23,5 punktów.
2.klasa 3 c -6 punktów.
3.klasa 3 a -5,5 punktów.


Punktacja oparta była na ilości punktów i zawodników obecnych w w ćwierćfinale i finale.

Pozycje open zajęte przez uczestników turnieju.

Jak będzie jeszcze coś potrzebne, to proszę o kontakt.

1.Nikodem Gawron 7 punktów.
2.Hubert Ptaszkowski i Jakub Sarnik.po 6 punktów.
3.Piotr Biernat.5,5 punktów.
4.Kacper Jasiński.5 punktów.
5.Alinka Karcz.4,5 punktów.
6.Julia Szałajko i Kamil Bąba.4 punkty.
7.Marta Kiełbasa.Antek Damian.Oleg Siuta.Patryk Mikulski.3 punkty
8.Magdalena Oleksy.2,5 punktów
9.Piotr Jaśkiewicz.Mateusz Jaworski.Piotr Dragan.2 punkty.

Reszta zawodników zajęła miejsca od 10 do 12.

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.