VIII Szkolny Rajd Turystyczny
VIII Szkolny Rajd Turystyczny
czwartek, 21 września 2017 10:24

Termin: 3.10.2017   Wyjazd o  godz.800  ze Szkoły Podstawowej nr 20, przejazd trasą SP 20 Nowy Sącz – Rytro – Piwniczna - Wierchomla, przejście ścieżką przyrodniczą do schroniska na Wierchomli.  Powrót planowany na godz. 1600 .

 

Na trasie przewidziane jest ognisko z pieczeniem kiełbasek, w razie niepogody termin rajdu może ulec zmianie.

 


Szkoła Podstawowa nr 20

im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Nowym Sączu

VIII Szkolny Rajd Turystyczny

Nowy Sącz -

Wierchomla  2017

 

Opieka nad klasami:

Wychowawcy klas

 

Organizator: mgr Piotr Góra  

 

Bacówka nad Wierchomlą to schronisko turystyczne PTTK położone w Beskidzie Sądeckim, w paśmie Jaworzyny Krynickiej, na niebieskim szlaku pomiędzy Runkiem i Pustą Wielką. 

 

Schronisko jest położone nieopodal Głównego Szlaku Beskidzkiego i stanowi naturalny przystanek dla osób wędrujących od strony Rytra lub Krynicy. Obok schroniska przebiegają również szlaki narciarskie, konne i rowerowe.

 

Schronisko usytuowane jest na wysokości 887 m n.p.m., na rozległej polanie, której stoki opadają do doliny Wierchomli Małej, sprzed schroniska otwierają się przepiękne widoki na pasmo Radziejowej oraz wyjątkowo okazała panorama na Tatry. 

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.