Natalia Migacz i break dance
poniedziałek, 23 października 2017 12:55

IDO WORLD HIPHOP, ELECTRIC BOOGIE & BREAK DANCE CHAMPIONSHIPS

Kopenhaga 17-21.10. 2017.

Nowy Sącz jest kolebką talentów tanecznych. Kolejne Mistrzostwa Świata z udziałem tancerzy z Nowego Sącza. Justyna Migacz i Natalia Migacz na Krajowych Mistrzostwach IDO (International Dance Organization) Wałbrzych zdobyły nominację na Mistrzostwa Europy IDO2017 Wałbrzych i Mistrzostwa Świata IDO 2017 Kopenhaga. Przez okres wakacji dziewczyny budowały swoją formę na treningach i obozach tanecznych, by 17-19 października zatańczyć w Kopenhadze. Polskę w kategorii 16+, solo reprezentowało 5 dziewcząt, a wśród nich Justyna. Jej numer startowy to 3036. Z całego świata zakwalifikowało się 70 zawodniczek. W każdej rundzie trzeba zatańczyć 3 razy po 60 sekund. Ten wysiłek można porównać do biegu na 400m. Jak trzeba tańczyć, żeby zostać zauważoną przez surowych sędziów, jak wbić się w ranking światowych  zawodniczek? Do tego trema, zmęczenie i brak własnej publiczności.

Justyna po dwóch rundach uplasowała się na 33 pozycji, lepiej niż w zeszłym roku. To jej ogromny sukces, który zawdzięcza swojej systematycznej pracy i determinacji z jaką traktuje taniec. Swoją pasję i technikę taneczną przekazuje na co dzień swoim uczniom-tancerzom  w CT ADeeM.

Śladem Justyny podąża jej młodsza siostra Natalia, która na Mistrzostwa Świata zakwalifikowała się w kategorii Break Dance. Jest to bardzo trudna konkurencja, ponieważ dziewczęta muszą rywalizować z chłopcami. Wśród 36 tancerzy z całego świata były tylko 2 dziewczyny. Natalia przeszła kwalifikacje w pięknym stylu i dostała się do najlepszej światowej 16. Swoją pierwszą bitwę stoczyła z Węgrem. Niestety mimo ogromnego zaangażowania Tuśki i ogromnego dopingu jako jedynej dziewczynki okazał się od niej silniejszy. Ostatecznie zajęła 9 miejsce. W roku 2018 Break Dance będzie już rozgrywany osobno dla chłopców i dziewcząt. To bardzo dobra wiadomość dla Natalii. 17 października na Mistrzostwach w Kopenhadze został po raz pierwszy rozegrany World Cup i w tej konkurencji dziewczęta rywalizowały tylko ze sobą. Szanse były równe. Polskę reprezentowała tylko Natalia. Pięknie zatańczyła w eliminacjach i dostała się do finałowej czwórki: Polka, Słowenka i dwie Niemki. Niestety pierwszy pojedynek z zawodniczką z Niemiec przegrała. Zabrakło doświadczenia. W drugiej bitwie o brązowy medal nie dała już żadnych szans rywalce i zdobyła swój medal World Cup 2017. Niemka, która pokonała Tuśkę wygrała również pojedynek ze Słowenką i zdobyła złoty medal.

PAnita