Wycieczka do Straży Pożarnej gr. Biedronki

16.10.2017r. Grupa Biedronki wzięła udział w wycieczce do Miejskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Dzieci wzbogaciły swoje wiadomości o pracy strażaków, którzy nie tylko gaszą pożary, ale również ratują ludzi poszkodowanych w wypadkach samochodowych, powodziach i wichurach.

Odwiedziliśmy „Bezpieczny Dom-Ognik”, który jest projektem edukacyjnym skierowanym w szczególności do dzieci  i młodzieży szkolnej realizowanym wspólnie przez Państwową Strażą Pożarną  i PZU.  Na początku spotkania Pan Strażak wytłumaczył dzieciom w jakich sytuacjach może pojawić się ogień i jak zachować się w takich okolicznościach.
Dzięki ćwiczeniom praktycznym dzieci dowiedziały się jak zaalarmować służby, przeprowadzić pierwszą pomoc, obsługiwać sprzęt gaśniczy oraz jak poruszać się w zadymionych pomieszczeniach. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało certyfikat "Dzielny Mały Strażak" za wykazanie się znajomością zasad bezpieczeństwa i sprawnością fizyczną.