20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka
20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka
czwartek, 16 listopada 2017 13:01

Piła stolicą praw dziecka 2017

20 listopada odbędą się kolejne obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, ustanowionego przez Sejm RP na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. Konkurs na gospodarza tegorocznych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka wygrała Piła z województwa wielkopolskiego.

24 lipca 2017 roku Rzecznik Praw Dziecka Marka Michalaka spotkał się z  Prezydentem Miasta drem inż. Piotrem Głowskim.  Rozmowa dotyczyła zatwierdzenia programu ODPD 2017.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to oficjalne święto w polskim kalendarzu. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

Zgodnie z ideą Rzecznika Praw Dziecka co roku centralne obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka odbywają się w innym mieście. To okazja do szerokiej promocji praw dziecka w różnych regionach Polski. W zeszłym roku gospodarzem był Brzeg, a dwa lata temu Świdnica, nosząca dumne miano Stolicy Dziecięcych Marzeń.

 

Do obchodów – wzorem lat ubiegłych – może dołączyć każda szkoła lub przedszkole w Polsce. Dla autorów najciekawszych inicjatyw związanych z upowszechnianiem praw dziecka czekają nagrody od Rzecznika Praw Dziecka.

Zainteresowani są proszeni o przysyłanie do Biura Rzecznika Praw Dziecka informacji o zrealizowanych 20 listopada br. wydarzeniach, najlepsze inicjatywy zostaną wyróżnione i nagrodzone. Sprawozdania z obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka proszę przesyłać do 8 grudnia br. na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Lista nagrodzonych zostanie ogłoszona do 31 grudnia br. na stronie: www.brpd.gov.pl.

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.