TURNIEJ SZACHOWY
poniedziałek, 18 grudnia 2017 14:35
W dniach 11.12.2017 r. i 13.12.2017 r. w naszej szkole odbył się turniej szachowy klas III i IV.
 Do udziału w turnieju zapisało się 27 uczniów z 6 klas - 3 klasy czwarte (4a, 4b, 4d) i 3 klasy trzecie (3a, 3b, 3e).

W rozgrywkach wzięło udział 23 uczniów, 4 z przyczyn chorobowych nie uczestniczyło w turnieju.
W pierwszym dniu turnieju przeprowadzone były eliminacje, a w drugim - półfinał i finał.

Rozgrywki były pasjonujące i pełne emocji, a czasami uwieńczone niezwykłymi kombinacjami szachowymi.
Wszyscy gracze wykazali upór, wolę walki i włożyli bardzo dużo wysiłku w rozegrane partie szachowe.
Uczestnicy finałów i półfinałów rozegrali po 7 gier szachowych.

Najlepszymi zawodnikami w kategorii OPEN zostali (miejsca na podium):

1. Jakub Sarnik z klasy 4d - 7 punktów
2. Nikodem Gawron z klasy 3b - 6,5 punktów
3. Karol Milanowski z klasy 4a- 6 punktów

W kategorii dziewcząt 1. miejsce zajęła Magdalena Oleksy z klasy 4a.

W rankingu punktowym klas miejsca na podium zajęły:

1. Klasa 4a
2. Klasa 4d
3. Klasa 4b

Turniej był też eliminacją do wyłonienia drużyny, która będzie reprezentowała naszą szkolę w turnieju międzyszkolnym klas III i IV szkół podstawowych z naszego miasta.
Do tej grupy, dostali się zawodnicy:
1. Jakub Sarnik 4d
2. Nikodem Gawron 3b
3. Karol Milanowski 4a
4. Patryk Mikulski 4d, Piotr Biernat 4a, Kamil Bąba 4d
oraz Magda Oleksy 4a.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Z podziwem patrzymy na osiągnięte umiejętności w grze w szachy i zachęcamy do dalszego doskonalenia tej umiejętności.
O terminie wręczenia medali, dyplomów i nagród uczestnicy i zdobywcy medalowych miejsc zostaną poinformowani przez swoich wychowawców.

Organizatorzy:
Paweł Spicha