Kolęda Misyjna
Kolęda Misyjna
piątek, 12 stycznia 2018 09:00

Już od 25 lat dzieci z naszej szkoły angażują się w dzieło pomocy misjom. Również i w tym roku nie pozostali obojętni na sprawy misji. Podczas mszy św. 6 stycznia odbyło się uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych, którzy przybyli do kościoła przebrani w tradycyjne stroje kolędnicze oraz ubiory charakterystyczne dla krajów różnych regionów świata gdzie pracują misjonarze. Po mszy św. mali pomocnicy misjonarzy wyruszyli do mieszkańców parafii MBN, aby dzielić się radością z narodzin Chrystusa i prosić o wsparcie dla swoich rówieśników z krajów misyjnych.

 W kolędzie misyjnej z naszej szkoły wzięło udział 130 uczniów podzielonych na 21 grup. Każda grupa kolędowała pod opieką osoby dorosłej. Także i w tym roku nie zabrakło rodzin, które otworzyły przed kolędnikami drzwi swoich domów. Ofiary, które udało się zebrać zostaną przeznaczone na projekty związane z pracą misjonarzy wśród dzieci z Republiki Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Brazylii, Boliwii, Syrii i Libanu w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Cieszymy się , ze to dzieło tak wspaniale się rozwija i mamy nadzieję, że w następnym roku jeszcze więcej dzieci włączy się w to misyjne kolędowanie.

katecheci


 
Galeria

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.