3f – Brała udział w kolejnym spotkaniu z cyklu: KINO SZKOŁA.
środa, 17 stycznia 2018 11:56

Tematem tego spotkania było: JA I MOJA RODZINA. JAK PIELĘGNOWAĆ WIĘZI MIĘDZYPOKOLENIOWE?

Dzieci piszą o filmie:

,,ALPEJSKA PRZYGODA”

Film nosi tytuł : ,,Alpejska przygoda”. Jego reżyserem jest  Xavier Koller.

Film wyprodukowano w  Szwajcarii w  2015roku. Trwa on 104 minuty.

Głównym bohaterem jest Ursli.

chłopiec mieszka z rodzicami i zwierzętami w wysokich szwajcarskich Alpach. Gdy kończy się lato, muszą się przedostać do wioski. Podczas transportu w wyniku nieszczęśliwego wypadku tracą cały swój dobytek. Aby przetrwać zimę, muszą się zadłużyć u niezbyt sympatycznego właściciela sklepu w wiosce. Do tego Ursli podczas górskiego święta Chalandamarz otrzymuje najmniejszy dzwonek i wszystkie dzieci się z niego śmieją. W tym momencie chłopak postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wyruszyć na spotkanie górskiej przygody.

Film nauczył mnie, że nie wolno kłamać i należy szanować innych i wzajemnie sobie pomagać.

Muszę przyznać, że film podobał mi się bardzo. Polecam wszystkim obejrzenie go w kinie.

Bartek Dudzik