Lekcje pokazowe z rugby dla klas czwartych
Lekcje pokazowe z rugby dla klas czwartych
wtorek, 27 lutego 2018 12:59
        W dniu 07.02.2018r. na auli Szkoły Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu oraz na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się lekcje pokazowe w ramach propagowania mniej znanych dyscyplin sportu, które jednocześnie są uprawiane na naszym terenie z dużym powodzeniem. Zajęcia prowadził trener rugby p. Tadeusz Janik na zaproszenie nauczyciela wychowania fizycznego Janusza Pawlika. 

 

  W lekcjach pokazowych wzięły udział klasy czwarte tj. 4a,4b i 4c. na zajęciach zostały zademonstrowane gry i zabawy , ćwiczenia wprowadzające do rugby, jak również została zademonstrowana sama gra. Wielu osobom może się wydawać, że jest to bardzo ostra dyscyplina sportu, ale w wykonaniu dzieci bardzo bezpieczna, dająca możliwości dodatkowego wybiegania się i wyżycia. Przypominamy, że nasi byli uczniowie: Damian Zając, Arkadiusz Korusiewicz osiągają duże sukcesy w dorosłej formie gry. Obaj są reprezentantami kraju, a Arek gra obecnie w Juveni Kraków. Od miesiąca marca będą prowadzone zajęcia 2x w tygodniu na terenie naszej szkoły, dla dzieci

 z klas III i IV. Prowadzącym będzie mgr Janusz Pawlik. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do w/w. Serdecznie dziękujemy za poświęcenie swojego czasu na rzecz naszych dzieci.


 
Galeria 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.