1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
czwartek, 01 marca 2018 20:13

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Nowym Sączu odbyły się uroczystości z tej okazji. W Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w parafii oo. Jezuitów przy ul. Piotra Skargi została odprawiona Msza Św. o radość Nieba dla Żołnierzy Wyklętych.

 


Następnie miały miejsce okolicznościowe wystąpienia przedstawicieli Związku Żołnierzy AK i władz samorządowych. Pod tablicą ks. Władysława Gurgacza zostały złożone wiązanki kwiatów. Pomimo mroźnej pogody ilość pocztów sztandarowych z sądeckich szkół była imponująca. Poczet sztandarowy z naszej szkoły godnie reprezentowali: Joanna Knop, Dominika Pyrdoł, Maciej Konopka.


alt

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.