Warto znać mity
czwartek, 08 marca 2018 10:40

Dnia 6 marca 2018 roku odbył  się w naszej szkole II  Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny. Wzięli w nim udział uczniowie z dziewięciu szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 9, Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Podstawowej nr 14, Szkoły Podstawowej nr 16, Szkoły Podstawowej nr 18, Akademickiej Szkoły Podstawowej. Organizatorkami turnieju były nauczycielki języka polskiego: p.  Joanna Życzyńska i p. Marzena Matusik.

Uczestników konkursu  oraz ich opiekunów powitała na początku pani dyrektor Hanna Śpiewak, a następnie wszyscy obejrzeli krótkie przedstawienie związane z mitologią grecką przygotowane przez uczniów z klas 5.

W związku z Dniem Kobiet, który wypadał w przeddzień konkursu, tematyka dotyczyła wiedzy o boginiach greckich. Atena, Hera, Artemis, Afrodyta, Hestia, Demeter, Selene, Nike, Temida, nimfy, charyty – to bohaterki, o których uczniowie musieli wiedzieć jak najwięcej. W ciągu 60 minut wypełniali test złożony z 10 pytań.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 12 marca na stronie internetowej naszej szkoły, a dnia 13 marca zostaną wręczone zwycięzcom nagrody.