„Zdrowie w mundurze”
„Zdrowie w mundurze”
poniedziałek, 26 marca 2018 18:34
      W naszej Szkole od wielu lat tradycją stało się organizowanie w okolicach pierwszego dnia wiosny Dnia Zdrowej Żywności. Jest to okazja do promowania zdrowego stylu życia – w tym roku pod hasłem „Zdrowie w mundurze”, gdzie oprócz prawidłowych nawyków żywieniowych zwracamy uwagę na aktywność fizyczną

 

 

W programie odbył się:

- turniej wojskowy przedszkolaka,

- spotkanie klas I – III z harcerzami I Nowosądeckiej Drużyny Wędrowniczej „Czarna Jedynka”,

- spotkanie klas IV – VII z członkami Związku Strzeleckiego „Strzelec”, którzy zorganizowali dla poszczególnych klas: musztrę, zajęcia z pierwszej pomocy, bronioznastwa i pokaz masek pegaz,

- spotkanie dla wszystkich klas z przedstawicielami Karpackiego Oddziału Straży Granicznej,

- pokaz tresury psa wojskowego.

Nie zabrakło tego dnia tradycyjnego wojskowego posiłku czyli grochówki, którą raczyli się wszyscy uczniowie i przybyli goście. W powietrzu unosił się zapach świeżo pieczonych ciasteczek owsianych, które schodziły niczym ciepłe bułeczki. Uczniowie przygotowali wspólnie z wychowawcami i przy pomocy rodziców: sałatki z kasz, jeżyki z dmuchanego ryżu, jeżyki owocowe, szaszłyki owocowe i warzywne, krakersy z różnymi pastami, musli z jogurtem, kolorowe kanapki na różnego rodzaju pieczywie, olbrzymią popularnością cieszyły się napoje owocowe smoothie.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom, nauczycielom i przybyłym gościom za pomoc w organizacji.

 

 
 
Galeria

 

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.