Wystawka - "Jan Marcin Szancer"
Wystawka - "Jan Marcin Szancer"
czwartek, 19 kwietnia 2018 10:08
    

Nasza biblioteka przygotowała wystawkę poświęconą Janowi Marcinowi Szancerowi – najsłynniejszemu polskiemu ilustratorowi książek dla dzieci i nie tylko.


Zasłynął jako autor ilustracji do ponad 200 książek, m.in. do Akademii Pana Kleksa, O Janku, co psom szył buty, Pinokio, Pan kotek był chory, O krasnoludkach i o sierotce Marysi, Brzechwa dzieciom, Lokomotywa, Rzepka, Ptasie radio, Dziadek do Orzechów, Baśni Andersena; dla dorosłych ilustrował Bajki i Satyry Krasickiego, Pana Tadeusza Mickiewicza, Trylogię Sienkiewicza, Cervantesa, Haška czy Puszkina i wiele innych książek.

Na jego pięknych ilustracjach wychowało się kilka pokoleń.

Podczas oglądania naszej wystawki dzieci mogły dowiedzieć się o twórczości Szancera, jego życiu, przyjaźni z Janem Brzechwą i obejrzeć jego ilustracje oraz książki, które ilustrował.

 
 
Galeria

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.