I Międzyszkolny Drużynowy Turniej Szachowy
I Międzyszkolny Drużynowy Turniej Szachowy
piątek, 27 kwietnia 2018 08:44
W dniu 11.04.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Nowym Sączu odbył się I Międzyszkolny Drużynowy Turniej Szachowy dla uczniów klas III i  IV szkół podstawowych z terenu Nowego Sącza.


 
Turniej miał na celu popularyzowanie gry w szachy wśród uczniów oraz wyłonienie drużyny, która będzie reprezentować wszystkie klasy III, IV oraz V szkół podstawowych w turnieju wojewódzkim, będącym eliminacjami do Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego dla klas III, IV i V szkół podstawowych. 
 
W trakcie emocjonującej rywalizacji uczestnicy zaprezentowali wysokie umiejętności gry w szachy, nie zabrakło wspaniałych pojedynków. O miejsce 2. i 3. w dogrywce walczyły drużyny Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Szkoły Podstawowej nr 9. Decydującą rozgrywkę, w której uczestniczyło po 4 zawodników z każdego zespołu, wygrała Szkoła Podstawowa nr 11.
 
Klasyfikacja medalowa najlepszych szkół podstawowych w Nowym Sączu (klasy III i IV) przedstawia się następująco:
 
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Sączu
 
Drużyna w składzie:
 
1. Nikodem Gawron
 
2. Jakub Sarnik
 
3. Piotr Biernat
 
4. Magdalena Oleksy
 
5. Karol Milanowski
 
6. Kamil Bąba
 
7. Patryk Mikulski
 
 
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Sączu
 
Drużyna w składzie:
 
1. Jan Rutkowski
 
2. Tomasz Wolak
 
3. Aleksander Szarek
 
4. Zofia Siedlarz
 
 
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9 w Nowym Sączu
 
Drużyna w składzie:
 
1. Judyta Kopycińska
 
2. Dawid Pilch
 
3. Piotr Konstanty
 
4. Mateusz Nowogórski
 
5. Wojciech Koscisz
 
6. Karolina Kosal
 
 
Możliwość reprezentowania klas III i IV szkół podstawowych z terenu Nowego Sącza w turnieju wojewódzkim wywalczyła sobie drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu, do której dołączą najlepsi gracze ze Szkoły Podstawowej nr 11 (Tomasz Wolak) i Szkoły Podstawowej nr 9 (Judyta Kopycińska).
 
Najlepszymi uczestnikami turnieju (klasyfikacja indywidualna) zostali uczniowie:
 
1.Jakub Sarnik, SP nr 20
 
2.Nikodem Gawron, SP nr 20
 
3.Patryk Mikulski, SP nr 20
 
 
Gratulujemy uczestnikom rywalizacji oraz szkołom, które reprezentowali, oraz zachęcamy do dalszego rozwijania umiejętności gry w szachy!
 
Bardzo dziękujemy Sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla uczestników I Międzyszkolnego Turnieju Szachowego dla uczniów klas III i IV szkół podstawowych z Nowego Sącza:
 
- RESTAURACJI KFC z Galerii Gołąbkowice w Nowym Sączu za ufundowanie dla zwycięskich drużyn bonów na zestawy KFC z WIELKĄ DOLEWKĄ (do zrealizowania w każdej restauracji KFC w Polsce w 2018 r.),
 
KINU 6D CINEMA z Galerii Gołąbkowice w Nowym Sączu za ufundowanie dla najlepszych zespołów biletów do kina na wybrany przez drużynę wraz z opiekunem seans.
 
Dziękujemy za zaangażowanie oraz wspomaganie i nagradzanie wysiłku intelektualnego dzieci, który przyczynia się do kształtowania mądrych, odpowiedzialnych i dobrych ludzi. Mamy nadzieję, że w następnym etapie turnieju szachowego, na szczeblu wojewódzkim, będziemy mogli liczyć na wsparcie przez wyżej wymienione firmy.
 
Organizatorzy:
Paweł Spicha
Krzysztof Sarnik

 
Galeria


 


 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.