Nasza szkoła obchodzi swoje Święto
Nasza szkoła obchodzi swoje Święto
poniedziałek, 14 maja 2018 10:51

W dniu 30 maja 2018 roku celebrowaliśmy Święto Szkoły uroczystą Mszą Świętą oraz Akademią, która  rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu szkoły. Następnie głos zabrała pani dyrektor i pan Łukasz Połomski. Poinformowali oni uczniów o tablicy pamiątkowej związanej z historią Gołąbkowic, na terenie których znajduje się nasza szkoła i zachęcili do zapoznania się z treścią przedstawionych tam informacji.

W dalszej części uroczystości zebrani mogli obejrzeć wspaniałe przedstawienie w wykonaniu uczniów z klas: 3f, 4a, 4d, 5a, 6c, 7 i 7c pod opieką pani Joanny Życzyńskiej i pani Justyny Kuciel związane z patronem szkoły  Stefanem Kardynałem Wyszyńskim. Uczniowie poznali trzy epizody z życia Prymasa dotyczące  jego dzieciństwa, lat szkolnych oraz działalności konspiracyjnej w czasach młodości. Zdobyli w ten sposób nowe wiadomości, a cisza i skupienie podczas spektaklu świadczyły o ich dużym zainteresowaniu.

Na koniec odbyło się uroczyste rozdanie nagród za wysokie wyniki w konkursach między innymi: "Wiedzy o naszym patronie Stefanie Kardynale Wyszyńskim" oraz recytatorskim imienia naszej zmarłej koleżanki Elżbiety Kosińskiej. Po tym miłym akcencie wszyscy wrócili do swoich klas na dalsze lekcje.

 

 
Galeria


 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.