Klasy 4d i 3e na spotkaniu z pisarzem w Oddziale dla Dzieci SBP
Klasy 4d i 3e na spotkaniu z pisarzem w Oddziale dla Dzieci SBP
wtorek, 05 czerwca 2018 09:04
  

W dniu 4 czerwca  dwie klasy z naszej szkoły – klasa 4d i 3e wzięły udział w spotkaniu z pisarzem, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci SBP w Nowym Sączu. Tym razem gościem biblioteki był pan Marcin Pałasz, polski autor poczytnych książek dla dzieci i młodzieży oraz słuchowisk radiowych, a także laureat wielu nagród i wyróżnień, między innymi Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

 

Pałasz jest autorem serii książek o przygodach psa Elfa,  serii o Marcelce, „B@jek” i wielu, wielu innych. Jest bardzo sympatycznym,  kontaktowym człowiekiem i dzieci  za nim przepadają. Opowiadał  o tym , jak całkiem przez przypadek został pisarzem, o swoich książkach i o swoim życiu. Odpowiadał na zadawane przez dzieci pytania. Podczas spotkania dzieci z kl. 3e obejrzały fragment przedstawienia przygotowanego przez działającą przy Oddziale dla Dzieci SPB teatralną grupę „Leśne Duszki” w oparciu o tekst  jego bajki o smoku wawelskim.

 
 
Galeria

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.