Wycieczka edukacyjno-artystyczna do MUZEUM
Wycieczka edukacyjno-artystyczna do MUZEUM
sobota, 12 maja 2018 00:00

25-go kwietnia 2018r. grupa uczniów uzdolnionych plastycznie i zainteresowanych sztuką, uczestniczyła w zajęciach plastycznych w DOMU GOTYCKIM. Zajęcia te odbyły się w ramach Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży MOJA PRZYGODA W MUZEUM.

 

Warunkiem udziału w konkursie jest poznanie zbiorów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu oraz wykonanie jednej lub kilku prac plastycznych związanych tematycznie z wybranym eksponatem lub zespołem eksponatów, oddających nastrój i atmosferę towarzyszącą zwiedzaniu ekspozycji muzealnej, bądź charakteryzujących specyfikę działalności danego muzeum.

 
W pierwszej części zajęć uczniowie poznali historię obiektu dzięki wykładowi prowadzonemu przez historyka sztuki oraz obejrzeli obiekty eksponowane w galerii. Następnie pod okiem nauczycielki plastyki pani Kingi Trojnarskiej przygotowywali prace do konkursu. 

 


Główne cele projektu to:
- zainteresowanie historią i tradycjami naszego regionu, przenoszenie obserwacji powstałych w kontakcie z dziełem sztuki do własnej pracy plastycznej,

- kształcenie zdolności analizowania dzieła sztuki,

- poszerzanie wiedzy: z zakresu wiedzy o kulturze, historii, historii sztuki, o warsztacie artystycznym, o zbiorach muzealnych różnego typu i profilu, ich rodowodzie i charakterze, wartościach naukowych, historycznych i artystycznych muzealiów,

- kształtowanie upodobań artystycznych oraz rozwijanie zdolności plastycznych.

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.