Klasa 1 a z wizytą w Straży Pożarnej
Klasa 1 a z wizytą w Straży Pożarnej
poniedziałek, 08 października 2018 08:15
       

 W dniu 2.10.2018 wybraliśmy się na wycieczkę do straży pożarnej. Dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie postępować w sytuacjach zagrożenia pożarowego. Dzięki ćwiczeniom praktycznym dowiedzieliśmy się jak prawidłowo wezwać straż pożarną ,jakich informacji należy udzielić w pierwszej kolejności oraz jak należy się zachować gdy w mieszkaniu, domu pojawi się ogień. Odwiedziliśmy salę  OGNIK, która w pełni pomogła nam wykorzystać poznaną dotychczas wiedzę- wszyscy bawiliśmy się świetnie. Poznaliśmy również znaki ewakuacyjne.

 Przećwiczyliśmy także prawidłową ewakuację z miejsca objętego dużym zadymieniem. Mieliśmy  okazję zobaczyć jak wyposażone są wozy strażackie, a także mogliśmy wejść do środka i zobaczyć jak wozy strażackie wyglądają na żywo- było super.

Na zakończenie szkolenia każdy z nas otrzymał certyfikat "Dzielny Mały Strażak" za wykazanie się znajomością zasad bezpieczeństwa i sprawnością fizyczną.


 
Galeria

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.