„Droga Nowego Sącza do niepodległości” – konkurs historyczny
„Droga Nowego Sącza do niepodległości” – konkurs historyczny
sobota, 03 listopada 2018 17:02

W 2018 roku nasza szkoła zorganizowała konkurs historyczny pt. „Droga Nowego Sącza do niepodległości”. Był on częścią Turnieju Szkół zorganizowanego przez Urząd Miasta z okazji jubileuszu 100 – lecia odzyskania niepodległości Polski.


Etap szkolny w czerwcu wyłonił 16 uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz 26 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy awansowali do etapu miejskiego. 22 października uczniowie zmierzyli się z trudnym testem, w którym musieli wykazać się wiedzą na temat Nowego Sącza w latach 1914-1918. Pytanie konkursowe przygotował dr Łukasz Połomski.

30 października, w gościnnych progach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu odbyło się wręczenie nagród dla laureatów. Wydarzenie odbyło się w przededniu 100. rocznicy wyzwolenia Nowego Sącz spod władzy austriackiej. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Jakub Pietruch reprezentujący SP nr 3. Drugie miejsce zajął Piotr Połomski z SP 21, a trzecie Emilia Król (SP nr 15). Warto podkreślić, że rywalizacja w tej kategorii była wyjątkowo zacięta i stała na bardzo wysokim poziomie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Monika Szołdrowska z II LO. Drugie miejsce przypadło Julii Oleksy z I LO, a trzecie Szymonowi Szczecinie z V LO.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy! Dziękujemy nauczycielom zaangażowanym w przeprowadzenie etapów szkolnych i tym, którzy  przygotowywali swoich uczniów do rywalizacji.


 
Galeria

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.