Dzień Spotkania z Tradycją.
Dzień Spotkania z Tradycją.
piątek, 07 grudnia 2018 07:58

3 grudnia 2018 r. odbył się w naszej szkole Dzień Spotkania z Tradycją. To kolejne takie wydarzenie, które przybliża naszym uczniom kulturę ludową.


       Na holu szkoły odbywały się różne wydarzenia przypominające dzieciom o tradycji regionalnej. Uczniowie tego dnia ubrali się stroje ludowe, a cała szkoła przybrała odświętny wygląd.  

  Największą popularnością cieszyła się degustacja różnych potraw regionalnych, która została zaprezentowana w kąciku „Smak Tradycji”. W zakątku „Głosu Tradycji” uczniowie mogli posłuchać muzyki ludowej oraz obejrzeć pokaz tańca. W innym miejscu dzieci mogły zobaczyć dawne przyrządy gospodarstwa domowego. Szkoła została przyozdobiona świątecznymi stroikami, które stworzyły ciepłą atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

       Dzień Spotkań z Tradycją obfitował w różne wydarzenia odbywające się w zakątku „Dar Tradycji”. Można było zobaczyć warsztaty z wykonywania tradycyjnych ozdób świątecznych, warsztaty rękodzieła z gliny, pokazy sztuki koronkarskiej. 86 – letni Michał Nakielski wykonywał wełniane rękawice na desce, przybliżając dzieciom tym samym ginące zawody. W osobnym zakątku odbywał się multimedialny pokaz strojów ludowych.    


 
Galeria

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.