Międzyklasowy Turniej Czytelniczy dla uczniów klas szóstych w ramach III Ogólnopolskiego Czytania „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz
Międzyklasowy Turniej Czytelniczy dla uczniów klas szóstych w ramach III Ogólnopolskiego Czytania „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz
poniedziałek, 25 marca 2019 13:54
    

W przededniu wiosny, 20.03.2019 r., nasza biblioteka przeprowadziła Międzyklasowy Turniej Czytelniczy dla uczniów klas szóstych w ramach III Ogólnopolskiego Czytania „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz.

 

W trakcie turnieju uczestniczki – reprezentantki poszczególnym klas -  rywalizowały w kilku konkurencjach. Rozwiązując test i krzyżówkę, wykazywały się znajomością wybranych pozycji „Jeżycjady” – „Sprężyny” i „McDusi”. Miały także okazję zaprezentować swoje zdolności plastyczne, a przygotowane przez nie prace oceniało jury, w którym oprócz pań bibliotekarek zasiadali zaproszeni goście – pani Magdalena Pażucha i pani Wanda Zapiór. Dodatkowe punkty w rundzie plastycznej przyznawali również uczniowie klasy 5d. Nie zabrakło oczywiście recytacji wybranych fragmentów książek oraz zachęty do przeczytania „Jeżycjady”, która kierowana była do zgromadzonej widowni.

            Punkty przyznawane po każdej rundzie pozwoliły jury wyłonić zwycięską drużynę. Uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, a zwyciężczynie turnieju –  Jolanta Szczurek i Weronika Jasińska z klasy 6d – nagrody książkowe.

 
 
Galeria


 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.