KONKURS PLASTYCZNY „Pejzaż sądecki – kolaż marzeń i rzeczywistości”
KONKURS PLASTYCZNY „Pejzaż sądecki – kolaż marzeń i rzeczywistości”
wtorek, 14 maja 2019 18:38

Instytut Pedagogiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu (Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych), Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu oraz Zespół Szkół w Podolu-Górowej zapraszają do wzięcia udziału w XI edycji Międzypowiatowego Konkursu Plastycznego dla uczniów wszystkich szkół Sądecczyzny i osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych pt. „Pejzaż sądecki – kolaż marzeń i rzeczywistości”. 

 

 Celem konkursu jest rozwijanie twórczości plastycznej i kreatywności, uwrażliwienie na piękno pejzażu Ziemi Sądeckiej, jej bogatej tradycji i dziedzictwa kulturowego, spostrzeżenie dokonujących się przemian w krajobrazie w wymiarze kulturowym i społecznym oraz zaproponowanie nowych rozwiązań wyrazowych.

Zadanie artystyczne polega na indywidualnym przedstawieniu fragmentu pejzażu Sądecczyzny, który urzeka swym pięknem krajobrazowym. Wrażliwość artystyczna Uczestników powinna być skierowana na spostrzeżenia barwne, kompozycyjne z wykorzystaniem techniki kolażu (collage’u), w odniesieniu do obecnych, realnych widoków w połączeniu z elementami wyobrażeniowymi, jednak wpisującymi się w specyfikę naszego terenu. W tej edycji motywem przewodnim będzie kolaż – jako wykorzystanie różnych materiałów plastycznych, tkanin, papieru, gotowych elementów, zdjęć, oraz technik malarskich, rysunkowych, graficznych, fotograficznych itp., artystycznie połączonych w jedną, płaską kompozycję.
Prace mogą być wykonane w wybranej technice plastycznej płaskiej, oprócz technik przestrzennych, materiałów spożywczych, sypkich i plasteliny.

 

Regulamin:
http://muzeum.sacz.pl/strony_konkursy/konkurs-pejzaz-sadecki-kolaz-marzen-i-rzeczywistosci/

Prace plastyczne wraz z podpisaną przez opiekuna kartą zgłoszenia uczestnika, oddajemy nauczycielowi plastyki do 23-go maja 2019r., do godz.12.00.

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.