Tydzień Bibliotek
piątek, 10 maja 2013 10:15

W dniach 8–15 maja po raz dziesiąty organizowany jest Tydzień Bibliotek, którego celem jest podkreślanie roli biblioteki miejsca, do realizacji różnorodnych pomysłów na promowanie literatury i zachęcaniu każdego do sięgania po książkę.  Z tej okazji biblioteka szkolna prezentowała swoim czytelnikom nowości literatury dla dzieci, bibliotekarze przeprowadzali rozmowy o ulubionych bohaterach książek, odwiedzili klasy 0-3 czytając dzieciom książki.

Z tej okazji została także zorganizowana wystawa "Nasze spotkania z pisarzami".

Od 2001 roku nasi uczniowie z różnych klas mają okazję do spotkań z twórcami książek dla dzieci, na które zaprasza nas Oddział dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki im. Józefa Szujskiego. W ich trakcie uczestnicy dowiadują się, skąd się biorą pomysły na napisanie książki, jak przebiega praca nad książką, ciekawostek z życia pisarzy, zapoznają się z twórczością. Zwieńczeniem tych spotkań jest możliwość zdobycia dedykacji i autografu zaproszonego pisarza.

Nasza biblioteka też zbiera książki z dedykacjami - mamy ich już pokaźną kolekcję. Dlatego też postanowiliśmy zaprezentować je na wystawie, a przy okazji przybliżyć uczniom sylwetki współczesnych pisarzy dla dzieci. Podczas prezentacji wystawy czytane były fragmenty książek prezentowanych na wystawie.