Kangur Matematyczny
Kangur Matematyczny
sobota, 18 stycznia 2020 13:01

Jak co roku zapraszamy naszych  uczniów klas II - VIII do udziału w Kangurze Matematycznym. Konkurs odbędzie się w dniu 19 marca 2020 roku o 8:00 i ma charakter jednorazowego testu: bez eliminacji, testów wstępnych, testu finałowego. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Zapisy u nauczycieli matematyki do 24 stycznia.  Należy pobrać i wypełnić zgodę rodziców na udział w konkursie. POBIERZ      Pobierz wersję małą

Konkurs przeprowadzany jest w sześciu kategoriach:

,,Żaczek” – klasy 2. szkół podstawowych,

,,Maluch” – klasy 3. i 4. szkół podstawowych,

,,Beniamin” – klasy 5. i 6. szkół podstawowych,

,,Kadet” – klasy 7. i 8. szkół podstawowych, 


Test konkursowy w kategorii ,,Żaczek” zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia Konkursu 21 punktów; maksymalnie może więc uzyskać 105 punktów. 


Test konkursowy w kategorii ,,Maluch” zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia Konkursu 24 punkty: maksymalnie może więc uzyskać 120 punktów.


Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia Konkursu 30 punktów, maksymalnie może więc uzyskać 150 punktów. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi oznaczonych literami A, B, C, D, E, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik Konkursu otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.