Kino 6d i warsztaty z robienia pizzy
piątek, 20 grudnia 2019 00:00

19 grudnia uczniowie klasy 1d, udali się na krótką, ale jakże przyjemną wycieczkę do kina 6d, a także na warsztaty z robienia pizzy. Pierwszym punktem było kino i oglądanie dwóch filmów o tematyce świątecznej w specjalnych okularach. Śmiechu było co niemiara, ponieważ fotele, na których siedzieli uczniowie od czasu do czasu się poruszały, pryskała woda i wiał przyjemny wiaterek.

Następnie dzieciaki  pełne emocji po ciekawym seansie, udały się na warsztaty z robienia pizzy. Pani prowadząca spotkanie, opowiedziała, co należy przygotować, aby wyrobić ciasto na pizzę. Następnie omówiła, jakie składniki uczniowie mają na swoich stolikach i czego mogą użyć, do wykonania swojej ulubionej pizzy. Po krótkiej pogadance w kilku osobowych grupkach wszyscy wzięli się do pracy. Gdy pizze były już przygotowane, pełne wspaniałych i smakowitych składników, Pani prowadząca włożyła je do specjalnego pieca. Po kilku minutach pyszne i pięknie wypieczone pizze były gotowe! Uczniowie w szybkim tempie zabrali się do próbowania swoich dzieł….i po chwili na talerzach zostały tylko drobne okruszki.                                                                Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki i pełni wrażeń wrócili do domu.