MŁODZI ARTYŚCI NASZEJ SZKOŁY - PREZENTACJA KONKURSOWA
piątek, 19 czerwca 2020 00:00

INTERPRETACJE DZIEŁ SZTUKI

Z powodu sytuacji, która nas spotkała, odwołano konkursy plastyczne oraz różne wydarzenia artystyczne, w których uczniowie uzdolnieni plastycznie mogli wziąć udział.

W związku z tym, chcąc pokazać, jak wielką wyobrażnię i możliwości warsztatowe posiadają uczniowie naszej szkoły, przygotowałam prezentację, w formie szkolnego konkursu, na najlepszą interpretację dzieła sztuki. Chciałam, aby młodzi artyści, którzy udowodnili swoją pracą i talentem, że stać ich na więcej od innych, mieli także świetną zabawę.

Uczniowie odtwarzali i fotografowali sceny ze słynnych obrazów, przy użyciu materiałów, jakie mieli w domach. Zabawa ta wymagała od uczestników poczucia humoru oraz dystansu do własnego wizerunku. Oglądając przedstawione prace, każdy może ocenić, który projekt był najbardziej podobny do oryginału.

W konkursie zaprezentowano 24 wybrane prace.

Interpretacje dzieł sztuki oceniała komisja konkursowa w skladzie:

mgr Kinga Trojnarska

mgr Elżbieta Słomka Lewandowska

mgr Joanna Życzyńska

Okazało się, że bardzo trudno było komisji wybrać najlepsze prace, bo poziom był bardzo wysoki, a prace rewelacyjne. Każda osoba z komisji wybrała inne prace, niewiele się powtórzyło.

Autorzy prac nagrodzonych:

Zuzanna Jaskółka

Małgorzata Gieniec

Patrycja Zielińska

Milena Gaca

Igor Gramsz

Roksana Kalicińska

Autorzy prac wyróżnionych:

Marcel Olszanecki

Piotr Tokarski

Amelia Dobosz

Wiktoria Wójcik

Maja Treit

Paulina Olchawa

Maciej Uszko

Bartłomiej Bocheński

Maciej Pięta

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!!!