Pożegnanie Pani Marii Tokarczyk
czwartek, 01 października 2020 06:51

28 września 2020 roku Grono Pedagogiczne i reprezentanci Społeczności Uczniowskiej Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 2 pożegnali odchodzącą na emeryturę wieloletnią nauczycielkę klas 1-3, a jednocześnie wicedyrektora – Panią mgr Marię Tokarczyk.

Jesteś aniołem

Anioły są ludźmi niosącymi światło.
Tam, gdzie są, robi się jasno i przejrzyście.
Anioły są ludźmi, którym dano w raju
rodzaj pierwotnej radości.
Anioły pomagają stanąć na nogi ludziom załamanym
i w niewidzialny sposób utrzymują równowagę świata.
Czujesz w nich trochę tajemnicę
niezgłębionej dobroci, która pragnie cię objąć.
W ludziach tych czuję, jak przychodzi do mnie Bóg
ze swoją czułością i rozważną troskliwością.

Phil Bosmans

Uczniowie reprezentujący wszystkie klasy w szczerych słowach podziękowali Pani MariiTokarczyk:

„Za serce, uśmiech, dobre słowo,

zachętę do pracy, gdy nic się nie udawało

i pochwałę, gdy wszystko szło dobrze.

Za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi

i przekonywanie, że możemy zrobić więcej,

niż się tego spodziewamy.

Za pokazanie nam, że się liczymy,

za to, że w tak wielu sytuacjach

zawsze mogliśmy na Panią liczyć”.

Nauczyciele pożegnali Panią Marię w niezwykle radosnym i pełnym humoru przedstawieniu, wyposażając ją w specjalny wiklinowy kosz – niezbędnik przyszłego emeryta. Znajdowały się w nim rozmaite przedmioty, które z pewnością przydadzą się na zasłużonym odpoczynku, np. włóczka do robienia szalików na drutach, przewodnik po najpiękniejszych miejscach Europy zachęcający do podróżowania, wygodne wkładki do butów na długie, górskie wycieczki, sól morska do relaksujących kąpieli, rękawiczki do pracy w ogrodzie i mnóstwo innych służących pielęgnowaniu pasji i sprzyjających odpoczynkowi.

Wielu zgromadzonym osobom zakręciła się łza w oku podczas wspólnego śpiewania. Wzruszenia nie kryła także Pani Maria Tokarczyk, szczególnie przy słowach do znanej biesiadnej piosenki:

Wśród nas jest Twoje miejsce,

tutaj przyjaciół mnóstwo masz.

Tu jest Twoje miejsce,

zawsze wśród nas.

Specjalne podziękowania na ręce ustępującej wicedyrektor złożyła przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Kinga Lachor, wręczając piękny bukiet kwiatów.

Wiele serdecznych słów skierowała również do odchodzącej na emeryturę Pani Marii Anna Lorek – przewodnicząca ZNP w Nowym Sączu, która podziękowała za wsparcie i motywowanie do działalności na rzecz innych nauczycieli.

W imieniu całej społeczności ZSP nr 2 jeszcze raz dziękujemy Pani za wszystkie wspaniałe, wspólne chwile, bo przez 42 lata swojej pracy, jako nauczyciel  i wicedyrektor, zapisała Pani w historii naszej szkoły najbardziej wartościowe karty. Bardzo często czuliśmy się zaszczyceni tym, że możemy pracować tutaj razem z Panią.

My, Pani współpracownicy, w dniu dzisiejszym za wszystko Pani serdecznie dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego na dalszej drodze życia.