Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny
piątek, 04 czerwca 2021 07:57

W środę, 2 czerwca 2021 roku, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 odbył się Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

Celem przeprowadzonego konkursu było przede wszystkim popularyzowanie kultury antycznej, to znaczy poszerzenie wiadomości o bogach i herosach starożytnej Grecji i Rzymu, pogłębienie wiedzy na temat sztuki i teatru greckiego oraz odczytywanie znaków, symboli i motywów wywodzących się z antyku.

Podczas turnieju uczniowie zmierzyli się w różnymi zadaniami, wśród nich znalazły się miedzy innymi pytania dotyczące bohaterów i dramatopisarzy, układanie planu wydarzeń wybranego mitu, krzyżówka, puzzle, schemat teatru greckiego.

Po trwających dwie godziny zmaganiach jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 11 Dorota Ruchała,

II miejsce przypadło Szymonowi Fiutowi ze Szkoły Podstawowej nr 9,

III miejsce zajął Adam Znamirowski ze Szkoły Podstawowej nr 15.

Wszystkim uczestnikom pani dyrektor ZSP nr 2 wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci książek związanych z tematyką konkursu. Podziękowania otrzymali również nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do turnieju.