Medal Stefana Kardynała Wyszyńskiego
środa, 23 czerwca 2021 08:40

W tym roku powstała w naszej szkole szczególna nagroda, którą-mamy nadzieję-będziemy wręczać rok rocznie. Nagroda jest wyjątkowa z kilku powodów. Po pierwsze nazwana jest imieniem naszego wielkiego patrona Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Po drugie kandydatów do niej wyznaczają sami uczniowie, argumentując swój wybór.

W końcu chcemy nią nagradzać tych uczniów, którzy odznaczają się dobrocią serca, prawością, otwartością i empatią – cechami, na które zwracał uwagę w swoich naukach nasz patron, mówiąc: „ Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu. Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności.”

W tym roku szkolnym spośród 20 kandydatów Kapituła wybrała jedną uczennicę. W bogatym uzasadnieniu jej kandydatury koleżanki i koledzy zwrócili szczególną uwagę na cechę bycia ponad podziałami. Dlatego właśnie Medal Wyszyńskiego został wręczony Mai Treit z klasy 6e.