74 rocznica agresji ZSRR na Polskę
wtorek, 17 września 2013 00:00

17 września 2013 r. w 74. rocznicę napaści wojsk radzieckich na Polskę na Cmentarzu Komunalnym, przy Pomniku Sybiraków, odbyły się sądeckie uroczystości rocznicowe, w których naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy.

Tragiczne okoliczności tamtych dni pod pomnikiem Sybiraków przybliżył wszystkim przybyłym Kazimierz Korczyński, prezes Związku Sybiraków w Nowym Sączu.

Delegacje -  wśród których znaleźli się m. in. Posłowie,  Sybiracy, przedstawiciele rodzin katyńskich, służb mundurowych, NSZZ "Solidarność", Związku Strzeleckiego Strzelec, sądeckich szkół - złożyły kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym pomordowanych na zesłaniu Polaków.

Następnie odprawiono  uroczystą mszę świętą ,w  kościele św. Kazimierza, podczas której patriotyczne kazanie wygłosił ksiądz prałat Stanisław Czachor.