Rajd klas szóstych
wtorek, 08 października 2013 09:55

Przemierzając sądeckie ścieżki…

Jak co roku, w miesiącu wrześniu, klasy 6 naszej Szkoły, wyruszyły na wspólną wyprawę, aby nabrać sił przed czekającymi ich egzaminami. Tradycją placówki stały się rajdy, w czasie których uczniowie najstarszych klas integrują się przeżywając razem przygodę.

3 października, zebrani przed Szkołą Podstawową nr 20, wyszliśmy na przechadzkę do Miasteczka Galicyjskiego. Mimo chłodnego poranka wszystkim dopisywały dobre humory, a droga mijała na rozmowach , które wreszcie można było swobodnie prowadzić, bez rygoru szkolnych ławek.

Pierwszym punktem programu była wystawa,pt. „Strój ludowy”. Pani przewodniczka z wielką pasją opowiadała o różnicach w ubiorze między poszczególnymi grupami etnicznymi, a także stanami.

Kolejnym etapem wędrówki był Lasek Falkowski , którym doszliśmy do paleniska w pobliżu kościoła. Po zgromadzeniu drewna i przygotowaniu patyków na kiełbasę, wspólnie piekliśmy kiełbaskę, która wyjątkowo smakowała po spacerze przez las.

Gdy ogień dogasł nadszedł czas powrotu. Droga jaką wybrał nasz przewodnik- Pan Piotr Góra, wiodła wałami nad rzeką Kamienicą. Około godziny 14:00 byliśmy pod Szkołą. Nasze twarze czerwone od wiatru, ale uśmiechnięte świadczyły o tym , że był to miło spędzony czas.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony dzień, szczególnie Panu Piotrowi, opiekunom Paniom: Dorocie Kubiak, Ninie Jurkowskiej, Marzenie Hajduk, Sylwii Ruchale i rodzicom. Gratulujemy wytrwałości naszej Julci i Olce z 6a - dla Was dziewczyny szczególne słowa uznania i radości, że wędrowałyście z nami.