NAJWAŻNIEJSZA UROCZYSTOŚĆ DLA PIERWSZOKLASISTÓW
piątek, 18 października 2013 06:14

Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi…” te słowa Janusza Korczaka były mottem ślubowania uczniów klas I naszej szkoły.

Jedna z najważniejszych uroczystości szkolnych pierwszoklasistów odbyła się 14 X 2013r.

Uczniowie w odświętnych strojach i kolorowych biretach, niosąc złotą tarczę z nazwą swojej klasy, przy dźwiękach podniosłej melodii, dumnie weszli na aulę. Towarzyszyły im Panie wychowawczynie.

Dzieci bardzo ucieszyły się z obecności swoich pań z przedszkoli oraz z oddziałów zerowych ze szkoły.  Uroczystość uświetnili również rodzice pierwszoklasistów, rodzeństwo, babcie, dziadkowie i wszyscy im życzliwi, których zaprosiły dzieci.

Moment ślubowania poprzedziły występy pierwszoklasistów. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki, wykazały się swoją wiedzą o Ojczyźnie, bezpieczeństwie na drodze oraz grzecznym zachowaniu. Wśród wielu ważnych słów wypowiedzianych w tym uroczystym dniu najdobitniej zabrzmiały słowa ślubowania:

„Ślubuję być dobrym uczniem,

dbać o honor mojej Szkoły i klasy.

Uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym,

słuchać nauczycieli i przełożonych.

Postawą swoją sprawiać radość

wychowawcom i rodzicom,

by wyrosnąć na dobrego człowieka

i wzorowego Polaka.”

Po Ślubowaniu nastąpił obrzęd pasowania na ucznia. Dyrekcja poprzez dotknięcie ramienia dużym, czerwonym ołówkiem przyjmowała każde dziecko do braci uczniowskiej SP nr 20.

Doniosłym momentem było również Ślubowanie rodziców. Przedstawiciele z każdej klasy, wzorem swoich pociech, ślubowali w imieniu dorosłych na Sztandar Szkoły.

Ważnym wydarzeniem była chwila, gdy Ksiądz poświęcił uczniom podręczniki.

W tym uroczystym dniu wszyscy uczniowie otrzymali wiele prezentów: szkolne tarcze, pamiątkowe dyplomy, kuferki z niespodziankami, słodycze. Każda klasa otrzymała globus, piłki i skakanki.

Za wszystkie upominki pierwszaki swoim darczyńcom serdecznie dziękują!

Po części oficjalnej uczniowie, w swoich pięknie udekorowanych klasach, mieli poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dla wszystkich uczestników był to niezapomniany dzień.

Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce!