Święto Pluszowego Misia
poniedziałek, 02 grudnia 2013 16:04

Tradycyjnie w listopadzie swoje święto ma pluszowy MIŚ. W tym roku, biblioteka zorganizowała tydzień z pluszowym misiem już po raz dziewiąty. W roli głównej tym razem wystąpił  Miś Paddington, postać z książeczek Michaela Bonda, w związku z 55-tą rocznicą pierwszego wydania książki o tym sympatycznym misiu, który do Londynu przybył z dalekiego Peru. Każdego dnia w misiowej imprezie uczestniczyły dzieci z zaprzyjaźnionych ze szkołą przedszkoli i szkolne zerówki.

W trakcie imprezy dzieci oglądały przedstawienie w wykonaniu uczniów z klasy 3 a, słuchały przygód Paddingtona opisanych w książeczce „Spacerek literek”, wykonywały własną postać misia, były zabawy, zagadki, śpiewanie piosenek, recytacja wierszyków, tańce i pląsy z misiami. Każde dziecko  mogło również samodzielnie sprawdzić jak działa tablica multimedialna biorąc udział w grach i zabawach edukacyjnych. Dzieci obejrzały również film o przygodach Paddingtona w pralni. Na zakończenie były życzenia dla MISIA, a każde dziecko na pamiątkę spotkania otrzymało plakietkę i zamiast urodzinowego tortu – cukierki i lizaki.