Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”
poniedziałek, 27 stycznia 2014 08:01

Wysokie II miejsce w Konkursie Kolend i Pastorałek zdobyli Nasi uczniowie!
Gimnazjum nr 3 im Henryka Sienkiewicza w Nowym Sączu po raz czternasty zorganizowało Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta Nowego Sącza i okolic.

Przegląd odbył się dnia 22 stycznia w „Wieczerniku” na terenie Parafii MBN. Gośćmi honorowymi byli: ks. prałat Kazimierz Markowicz, proboszcz parafii MBN, radny Józef Gryźlak, przewodnicząca Zarządu Osiedla Wojska Polskiego, Krystyna Kurzeja oraz przewodnicząca Zarządu Osiedla Gorzków, Krystyna Witkowska.

Konkurs, jak co roku, cieszył się wielkim zainteresowaniem. Świadczyła o tym liczba uczestników – ok. 130 uczniów, którzy zgłosili swój udział w występach artystycznych. Wykonawcy prezentowali się w 2 kategoriach: soliści i zespoły.

Występy młodych wokalistów oceniała komisja konkursowa w składzie: Joanna Albrzykowska -Clifford, popularna w kraju i za granicą śpiewaczka operowa, nauczycielka muzyki i śpiewu w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, która przewodniczyła jury; przedstawiciel Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, Stanisław Migacz oraz Józef Bartusiak reprezentujący Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu.

Poziom artystyczny konkursu, zdaniem profesjonalistów oceniających występy, był wysoki.

Wśród szkół podstawowych , w kategorii soliści, 1. miejsce zajęła Karolina Wójcik ze Szkoły Podstawowej nr 18,

2. miejsce przypadło Elizie Kaczanowskiej reprezentującej Szkołę Podstawową nr 20,

3. miejsce przyznano Gabrieli Piszczek, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 8. Wyróżniono również Joannę Łękawską ze Szkoły Podstawowej nr 9.

W kategorii zespoły zwyciężyła grupa „Pięciolinia” reprezentująca Szkołę Podstawową nr 9,

2. miejscem nagrodzono zespół ze Szkoły Podstawowej nr 20, 3. miejsce przypadło duetowi ze Szkoły Podstawowej nr 18. Jury postanowiło również przyznać wyróżnienie zespołowi ze Szkoły Podstawowej nr 8.

Więcej informacji na stronie: