Konkurs Językowo - Plastyczny „Kaligram”
środa, 12 lutego 2014 11:27

27 stycznia 2014 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs na kaligram w języku angielskim. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI.

Kaligram – to plastyczna kompozycja liter i symboli graficznych, których układ symbolizuje znaczenie przedstawianego wyrazu w języku obcym, w tym wypadku w języku angielskim.

Nasi uczniowie wykazali się wielką pomysłowością w wymyślaniu wyrazów do przedstawienia w formie kaligramów. Jury oceniało poprawność językową, pomysłowość, samodzielność wykonania oraz estetykę pracy.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Wiktoria Obrzut kl. Vc

II miejsce: Magdalena Horowska kl. V d

III miejsce: Daria Baczyńska kl. V b

Wyróżnienie:

Anna Obrzut kl. IV b

Dawid Baczyński kl. VI c

Damian Kołodziej kl. VI c

Prace zostały wyeksponowane na wystawce w hallu szkoły, by mogły zobaczyć je wszystkie dzieci a także rodzice.

W lutym pani R. Rostocka przekaże najciekawsze prace do Młodzieżowego Domu Kultury
w Krakowie, gdzie wezmą udział w XVI Wojewódzkim Konkursie Anglo-Artystycznym „Calligram”. Potem z niecierpliwością oczekiwać będziemy na ogłoszenie wyników konkursu.

Wszystkim uczestnikom konkursu na etapie szkolnym serdecznie gratulujemy ciekawych pomysłów i czekamy na kolejne prace już za rok!