Turniej sportowy przedszkolaków w SP 20
sobota, 01 marca 2014 08:20
       W dniach od 24 do 26 lutego 2014 roku w godzinach dopołudniowych w auli Szkoły Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu było gwarno i wesoło, a wszystko to za sprawą sądeckich przedszkolaków.

W tych dniach dzieci z zaproszonych przedszkoli: Katolickiego, "DANAPIS", Miejskich Przedszkoli nr 18, nr 20, nr 14 im. Marii Montessori,
"JASIA I MAŁGOSI” , Zespołu Przedszkoli : (Miejskiego nr 10 i Miejskiego nr 11- Specjalnego), Miejskiego  Integracyjnego, Niepublicznego Edukacyjnego,  brały udział w 6 konkurencjach sportowych i wesołych zabawach. Przerywnikiem w turnieju były nowoczesne tańce, przygotowane przez dwa zespoły taneczne działające w szkole. Wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się dużą sprawnością oraz umiejętnością pokonywania trudności. Celem zorganizowanej imprezy było zaprezentowanie Szkoły, umożliwienie dzieciom wspólnej zabawy, konkurowanie między sobą w różnych dyscyplinach sportowych.

Konkurencje sportowe dla przedszkolaków

1. Bieg z kółkiem – zakładamy go na słupek, powrót
  2. Rzut piłką do kosza
  3. Zbieranie woreczków w odpowiednim kolorze – dzieci wybierają woreczki rozrzucone po sali.
  4. Slalom między słupkami – dzieci toczą dużą gumową piłkę
  5. Slalom między słupkami – dzieci prowadzą małą piłeczkę hokejką