Zajęcia edukacyjne poświęcone Joannie Papuzińskiej
poniedziałek, 17 marca 2014 10:36
       W miesiącu marcu i kwietniu uczniowie z klas 0 – 3 uczestniczą w zajęciach literacko – edukacyjnych prowadzonych przez Panią Lucynę Janczy w Oddziale dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Lwowskiej, które tym razem poświęcone są Joannie Papuzińskiej.

Joanna Papuzińska znana autorka bajek i wierszy dla dzieci, profesor nauk humanistycznych - niedawno obchodziła swoje 75 – te urodziny. Jest absolwentką Wydziału Dziennikarskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Jako pisarka debiutowała w 1964 na łamach prasy literackiej. Jej książki i wiersze dla dzieci takie jak "Nasza mama czarodziejka", "Rokiś" czy "Czarna jama", cieszą się dużą popularnością.

Podczas zajęć nasi uczniowie mieli okazję poznać wiersze z tomiku „Pod bajdułem i inne wiersze”.