Dzień Zdrowej Żywności
wtorek, 18 marca 2014 10:55

Jak co roku 21 kwietnia uczniowie Naszej Szkoły obchodzili Dzień Zdrowej Żywności. To już tradycyjne święto miało na celu przybliżenie naszym uczniom działań związanych z zachowaniami prozdrowotnymi. Bardzo ważne jest, by młody człowiek XXI  wieku znał zasady zdrowego odżywiania, a także dbał o swoją kondycję fizyczną. Świadome działania prozdrowotne sprawiają, że jakość naszego zdrowia i życia ulega poprawie.

Tegoroczne święto obchodzone było pod hasłem: „BAJKOWA STRAWA, CZYLI STOLICZKU NAKRYJ SIĘ”. Uczniowie Naszej Szkoły w bajkowej dekoracji przygotowywali liczne zdrowe potrawy, w tym królewskie kanapki, koreczki Jasia, szaszłyki Małgosi, zaczarowane naleśniki Baby Jagi, sałatki owocowe od Czerwonego Kapturka, sałatki warzywne Kota w butach. Wspaniałymi potrawami można było się delektować podczas wspólnych, klasowych spotkań na holu. Organizatorzy imprezy zadbali również o to, by nasi podopieczni mogli wśród śmiechu i zabawy wykazać się tężyzną fizyczną. Pomiędzy klasami rozegrane zostały rozgrywki sportowe. Ponadto klasy IV – VI rywalizowały między sobą o zwycięstwo w konkursie wiedzy bajkowej pod hasłem „Bajki uczą i bawią”. Atrakcją dla uczniów była także możliwość skorzystania z usług młodych adeptek fryzjerstwa, które dokonywały magicznych sztuczek, by dokonać fryzjerskich metamorfoz „Od Kopciuszka do Królewny”.

Święto Zdrowej Żywności – to barwny, ale i zarazem niezwykle edukacyjny dzień w Naszej Szkole. Śmiech, zabawa, ale i także aktywne działania uczniów sprawiają, iż wiedza o zdrowym trybie życia staje się praktyką, a nie czystą teorią.