MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY "MOJA PRZYGODA W MUZEUM"
MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY "MOJA PRZYGODA W MUZEUM"
środa, 30 kwietnia 2014 16:47

Już po raz kolejny uzdolnieni plastycznie uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie plastycznym pt: "MOJA PRZYGODA W MUZEUM".

 

 

WARUNKIEM UDZIAŁU W KONKURSIE JEST: 

•    poznanie zbiorów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, 

•    wykonanie jednej lub kilku prac plastycznych związanych tematycznie z wybranym eksponatem lub zespołem eksponatów, oddających nastrój i atmosferę towarzyszącą zwiedzaniu ekspozycji muzealnej, bądź charakteryzujących specyfikę działalności danego muzeum i tzw. „zaplecza muzealnego” (pracownie konserwatorskie itp.). 

Uczestnik konkursu powinien dokonać wyboru obiektu muzealnego, eksponatu, zdarzenia związanego ze zwiedzaną ekspozycją, czy też konserwatorskim procesem działalności muzealnej, które wywarły największe wrażenie na uczestniku konkursu i znalazły odbicie w jego wizji plastycznej. W związku z tym 30 kwietnia 2014r. ainteresowani konkursem uczniowie klas IV i V uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Domu Gotyckim przez nauczycielkę plastyki.

W ramach zajęć powstały prace plastyczne, które zostaną przekazane do pierwszego etapu konkursu organizowanego na szczeblu regionalnym przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.

Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymają dyplomy i upominki. Prace laureatów zaprezentowana zostaną na wystawie pokonkursowej w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu w terminie maj - czerwiec 2014 r., a następnie zostaną przesłane do Muzeum Okręgowego w Toruniu, gdzie wezmą udział w eliminacjach międzynarodowych.

 

 

Copyright © Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie BrandArt DESIGN.