Mateusz Szymański - Wojewódzki Konkurs Recytatorski
poniedziałek, 19 maja 2014 10:50

Mateusz Szymański uczeń kl.2b otrzymał Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim.

Jednym z wielu konkursów recytatorskich, organizowanych przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, jest Wojewódzki Konkurs Recytatorski. Finał tegorocznej – XXX edycji, dla uczniów szkół podstawowych z całego województwa małopolskiego odbył  się 15 maja w Miasteczku Galicyjskim. Przesłuchania do konkursu przebiegały w etapach: szkolnym, a następnie rejonowym. Eliminacje zostały przeprowadzone w MOK-u w Krakowie, Trzebini, Oświęcimiu,  Tarnowie, Gorlicach i w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Łącznie było 18 finalistów z kl.I-III.

Mateusz przedstawił interpretację dwóch utworów:  wiersz „Sum” J. Brzechwy i  fragment prozy z książki F. Simon „ Koszmarny Karolek” i otrzymał  WYRÓŻNIENIE!   Serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć .