Koło Małego Europejczyka
poniedziałek, 19 maja 2014 11:13
        W maju, w oddziałach zerowych naszej szkoły odbywają się zajęcia zaznajamiające najmłodszych uczniów z krajami Unii Europejskiej. W ramach propagowania idei wspólnej Europy oraz dziesiątej rocznicy przystąpienia Polski do Unii p. Anna Kowacz przygotowała cykl zajęć, przybliżających dzieciom kulturę, tradycję, język i zabytki Włoch, Czech, Francji i Nimiec.

Dzieci z 0 b odbyły podróż po Czechach. Miały okazję poznać ciekawe miejsca w Czechach, spróbowały pysznych karlowskich wafli, wykonały metodą origamii łódki z czeską banderą oraz nauczyły się tańczyć polkę.

Przedszkolaki z 0 c przyswoiły sobie kilka zwrotów w języku francuskim, a także nauczyły się w tym języku znaną dziecięcą piosenkę „Panie Janie”. Spróbowały pysznych, francuskich serów oraz malowały Wieżę Eiffla. Kulminacyjnym punktem zajęć był pokaz mody, zktórego każde dziecko otrzymało pamiątkowe zdjęcie.