Konkurs poetycki
wtorek, 20 maja 2014 10:44

W trwającym Roku Czytelnika Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna zaprosiła uczniów z klas 4 – 6 do konkursu „Czytam bo lubię”, którego zadaniem było napisanie wiersza o tematyce związanej z książką, biblioteką, czytaniem. Z naszej szkoły udział wzięły: Ania Obrzut z kl. 4 b, Weronika Tucholska z kl. 5 b, Berenika i Marianna Dywan z kl. 5 a i Katarzyna Zapiór z kl. 6 b.

W dniu 14 maja, w Tygodniu Bibliotek konkurs został rozstrzygnięty. III miejsce zdobyła w nim Weronika Tucholska, a wiersze Bereniki Dywan i Ani Obrzut zostały wyróżnione. Zasiadający w Jury,  poeta sądecki , pan Antoni Kiemystowicz omówił wszystkie utwory konkursowe, podkreślił ich walory artystyczne, zachęcił  młodych do dalszej pracy twórczej i pogratulował uczestnikom. Na zakończenie imprezy zostały wręczone nagrody i dyplomy za nagrodzone wyróżnione prace.