Konkurs „Paszyńskie Wędrówki Koziołka Matołka”
wtorek, 24 czerwca 2014 07:42

18 czerwca w Paszynie odbył się  zorganizowany przez Sądeckie Towarzystwo Biblioterapeutyczne Ogólnoszkolny Konkurs „Paszyńskie Wędrówki Koziołka Matołka”, którego celem była popularyzacja książek Kornela Makuszyńskiego, mobilizacja do zdobywania wiedzy, rozwijanie uzdolnień twórczych  i nawiązanie do sztuki ludowej w trwającym Roku Oskara Kolberga.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Joanna Knop z kl. 3 c i Julia Połeć z kl. 3 b. Dziewczynki zajęły III miejsce.

Gratulujemy!

Zadania konkursowe opierały się na znajomości książki „Przygody Koziołka Matołka”, biografii twórcy, wykonaniu pracy plastycznej reklamującej paszyńską twórczość ludową. Po zakończonym konkursie uczestnicy i opiekunowie brali udział w warsztatach plastycznych, zwiedzali muzeum Sztuki Ludowej w Paszynie.