Zajęcia literacko-plastyczne dla klas I - "Plastusiowy Pamiętnik" Marii Kownackiej
czwartek, 25 września 2014 10:56

Plastuś liczy już sobie przeszło osiemdziesiąt lat, a jednak nieprzerwanie z tą samą mocą oddziaływuje  na dzieci. Wartości  zawarte w książeczce są uniwersalne i cały czas aktualne, bo nie starzeje się ani magia, ani przyjaźń, ani radość, a właśnie to wszystko można odnaleźć w „Plastusiowym pamiętniku”. Każde dziecko po przeczytaniu przygód Plastusia chce stworzyć swojego własnego ludzika z plasteliny. Taką okazję mieli także nasi pierwszoklasiści. Z okazji przypadających we wrześniu, 120 urodzin autorki „Plastusiowego pamiętnika”, Marii Kownackiej, studentki z PWSZ czytały dzieciom fragmenty lektury, a następnie pierwszoklasiści pod ich kierunkiem wykonywali prace plastyczne.